Amaç ve Kapsam

Nöropsikiyatri Arşivi (Arch Neuropsychiatry), Türk Nöropsikiyatri Derneği’nin yayın organıdır. Üç ayda bir yayımlanır; her yılın dört sayısı bir cilt oluşturur.

Nöropsikiyatri Arşivi psikiyatri, nöroloji ve ilişkili davranış bilimleri alanlarında klinik ve temel bilim yazılarının yayımlandığı danışman denetimli bilimsel bir dergidir. Nöroloji ve psikiyatrinin ortak ilgi alanındaki konuları ele alan makaleler özellikle tercih edilir. Dergide orijinal araştırma, derleme, editöre mektup ve olgu sunumu türündeki yazılar yer alır.

Derginin hedef kitlesi nöroloji ve psikiyatri alanlarında çalışan veya bu alanlara ilgi duyan araştırmacı ve hekimlerdir.

Derginin editöryel ve yayın süreçleri International Committee of Medical Journal Editors (ICMJE), World Association of Medical Editors (WAME), Council of Science Editors (CSE), Committee on Publication Ethics (COPE), European Association of Science Editors (EASE) ve National Information Standards Organization (NISO) organizasyonlarının kılavuzlarına uygun olarak biçimlendirilir. Nöropsikiyatri Arşivi, Principles of Transparency and Best Practice in Scholarly Publishing (doaj.org/bestpractice) ilkelerini benimsemiştir.

Nöropsikiyatri Arşivi Science Citation Index-Expanded (SCI-E), PubMed Central, Journal Citation Reports/Science Edition, EMBASE, ProQuest, SCOPUS, EBSCO, PSYCHinfo, CINAHL, Gale/Cengage Learning, Türk Psikiyatri İndeksi ve TUBITAK ULAKBIM TR Dizin tarafından indekslenmektedir.

Tüm makaleler www.noropsikiyatrarsivi.com sayfasındaki online makale değerlendirme sistemi kullanılarak dergiye gönderilmelidir. Derginin yazım kurallarına, gerekli formlara ve dergiyle ilgili diğer bilgilere web sayfasından erişilebilir.

Derginin tüm masrafları Türk Nöropsikiyatri Derneği tarafından karşılanmaktadır. Dergide tıbbi ilaç, malzeme ve cihaz üreticilerinin reklamları yayınlanabilir. Reklam vermek isteyenlerin Editöryel Ofis ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Reklam görselleri sadece Baş Editör onayı ile yayınlanmaktadır.

Nöropsikiyatri Arşivi, 1 Eylül 2018 itibariyle gönderilen ve bilimsel değerlendirme sonucunda yayına kabul edilen tüm makaleler için Türk Nöropsikiyatri Derneği üyesi olanlardan 200 USD, üye olmayanlardan ise 250 USD yayın ücreti tahsil edecektir.

Dergide yayınlanan makalelerde ifade edilen bilgi, fikir ve görüşler Türk Nöropsikiyatri Derneği, Baş Editör, Editörler, Yayın Kurulu ve Yayıncı’nın değil, yazar(lar)ın bilgi ve görüşlerini yansıtır. Baş Editör, Editörler, Yayın Kurulu ve Yayıncı, bu gibi yazarlara ait bilgi ve görüşler için hiçbir sorumluluk ya da yükümlülük kabul etmemektedir.

Yayınlanan tüm içeriğe www.noropsikiyatrarsivi.com adresinden ücretsiz olarak erişilebilir.

Dergide yayınlanan içeriğin tüm telif hakları Türk Nöropsikiyatri Derneği’ne aittir.

 

Editöryel Ofis

Adres: Meşrutiyet Mah. Halaskargazi Cad. Site Apt. No:128/1 Şişli - İstanbul

Tel: +90 212 244 96 66

Faks: +90 212 244 96 67

E-postanpa_dergi@yahoo.com.tr